قیمت ایزوگام

لیست قیمت ایزوگام

لیست قیمت فروش ایزوگام

نوع کالاواحدقیمت مصرف کننده (ریال)
ایزوگام LA/4 ساده مترمربع 
ایزوگام LA/4 فویلدار مترمربع 
ایزوگام Lo/4 فویلدار مترمربع 
ایزوگام LP/4 تک لایه فویلدار مترمربع 
ایزوگام LA/3 ساده مترمربع 
ایزوگام LA/3 فویلدار مترمربع 
ایزوگام T/2 مترمربع 
ایزوگام سنگ ریزه‌ای مترمربع 
ایزوشینگلقطعه 

خریدار گرامی، به قیمت‌های فوق عوارض قانونی تعلق خواهد گرفت و همچنین محل تحویل کالا درب کارخانه در (اشتهارد) می‌باشد.

استعلام قیمت ایزوگام


برای اطلاع از قیمت به روز ایزوگام و استعلام قیمت آن ، با شماره های ما تماس بگیرید.

09121380389 :تلفن همراه

 021-22356595 :تلفن ثابت

به طور حتم، عوامل متعددی بر قیمت ایزوگام اثرگذار است که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها پرداخته می‌شود:

 • نشان استاندارد: به طور حتم، عایق‌های برخوردار از نشان استاندارد بیانگر این است که این محصول تولیدی از استانداردهای کیفی لازم برخوردار بوده و تمام عناصر و مواد تشکیل دهنده آن از جمله قیر، الیاف، فویل‌های آلومینیومی از مرغوبیت لازم برخوردار می‌باشد. کاملا بدیهی است که عایق‌های دارای نشان استاندارد نسبت به ایزوگام‌های بدون نام و ناشناخته که هیچ تضمینی نسبت به مرغوبیت آن‌ها نیست، از قیمت نسبتا بالاتری برخوردار می‌باشند.
 • فویل آلومینیومی: یکی دیگر از عوامل موثر و تاثیرگذار بر قیمت یک عایق پیش ساخته ، فویل آلومینیومی استفاده شده در قسمت داخلی و بیرونی ایزوگام می‌باشد.
 • الیاف تیشو: این الیاف ( از عناصر تشکیل دهنده لایه بیرونی ایزوگام)، یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر قیمت عایق به شمار می‌رود. شایان ذکر است که این الیاف تولید داخل نبوده و عمدتا وارداتی است. و بدیهی است که با تغییرات و نوسانات بازار، قیمت این الیاف نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.
 • بیمه نامه‌های معتبر: ارائه ضمانت نامه کتبی و همچنین بیمه نامه‌های معتبر از سوی تولید کننده عایق ، بیانگر مرغوبیت کالا بوده و به نوبه خود بر قیمت ایزوگام اثرگذار است.
 • شرایط آب و هوایی: شرایط آب و هوایی نیز یکی از مهمترین عوامل اثرگذار بر قیمت یک عایق آماده به شمار می‌آید. به عنوان مثال، در شمال کشور که میزان بارندگی وسیع است، نسبت به شهرهای جنوبی کشور، قیمت ایزوگام خیلی بالاتر است! به عبارتی هزینه پرداختی ایزوگام در مناطق سردسیر نسبت به مناطق گرمسیر، اختلاف قابل توجهی دارد.
 • محل نصب ایزوگام: بسته به محل نصب ، قیمت این عایق می‌تواند در طیف مختلفی به مشتریان عرضه شود. به عنوان مثال، در آن دسته از مناطقی که در طول سال با میزان قابل توجهی بارش مواجه می‌باشند، بایستی یک نوعی از عایق که پاسخگوی این حجم از بارندگی باشد، مدنظر قرار گیرد!

برای خواندن مطالب درمورد قیمت پشم شیشه میتوانید:

عوامل تاثیرگذار در قیمت ایزوگام

امروزه ایزوگام ها  کاربرد های بسیار زیادی دارند و در موقعیت ها و مکان های مختلف مانند استخر ها، تونل ها، پشت بام ها، سردخانه ها، باند فرودگاه، سد ها و… استفاده می شوند. افرادی که در کار اجرا و نصب ایزوگام فعالیت می کنند برای تمام این مکان ها و موقعیت ها می توانند ایزوگام نصب نمایند. ایزوگام با توجه به مزایا و برتری که نسبت به قیر دارد همچون دوام خوب، نصب راحت تر و کیفیت و… بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است و همین محبوبیت عمومی سبب می شود تا قیمت ایزوگام در فرایند خرید ایزوگام اهمیت بیشتری پیدا کند.

به این دلیل که این ابزار کاربردی و مهم، یعنی ایزوگام، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، کارخانه ها و شرکت های مختلفی اقدام به ساخت و تولید و فروش و خرید ایزوگام کرده اند، که البته فقط تعدادی از آن ها ایزوگام مرغوب تولید می کنند. به همین سبب تشخیص ایزوگام مرغوب و با کیفیت که قیمت آن هم مناسب باشد، برای بسیاری افراد کار سختی محسوب می شود، بنابر این در خرید آن از مراکز معتبری چون شرکت پشم شیشه ایران کمک بگیرید. برای ارتباط با کارشناسان شرکت پشم شیشه ایران، به سایت این مجموعه مراجعه کنید و در بخش تماس با ما، با کارشناسان در ارتباط باشید. قیمت ایزوگام و خرید ایزوگام هم با توجه به استفاده ای که از این محصول می شود متفاوت می باشد. عوامل دیگری نیز در هنگام خرید ایزوگام بر قیمت ایزوگام تاثیرگذار هستند، مهم‌ ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام در هنگام خرید ایزوگام عبارتند از:

فویل آلومینیومی

وجود الیاف تیشو

الیاف پلی استر

نقش قیر در قیمت ایزوگام

نوع ایزوگام

شرایط جوی

مکان نصب ایزوگام

قیمت ایزوگام - pashmeshishehiran.ir

در ادامه بعضی از عوامل بالا را توضیح خواهیم داد:

1- فویل آلومینیومی:

عوامل تاثیرگذار در قیمت ایزوگام در خرید ایزوگام، فویل آلومینیومی است.

فویل آلومینیومی مانند ورق است و کاربرد این ماده برای استفاده در لایه خارجی ایزوگام است، که باعث زیباتر شدن محصول نهایی می ‌شود و ایزوگام را از رنگ مشکی که چندان زیبا نیست، خارج می‌ کند.

فویل ‌های آلومینیومی در رنگ‌ ها و طرح ‌های متنوعی در ایزوگام ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، که شامل طرح‌ های چمنی، سنگ، آجری، چوب، شش ضلعی یا اصطلاحا لانه زنبوری و مواردی از این دست است.

به طور معمول فویل ‌های آلومینیومی به صورت وارداتی وجود دارند، اما با توجه به نوسانات قیمت این فویل ها، مستقیما بر روی ایزوگام تاثیرگذار است، هر ساله در بازه های زمانی مختلف، افزایش قیمت این محصول، باعث افزایش قیمت ایزوگام در هنگام خرید ایزوگام می شود.

با راهنمایی و مشورت کردن با کارشناس فروش شرکت پشم شیشه ایران می ‎توانید ایزوگام را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

2- وجود الیاف تیشو:

به عنوان ماده‌ اولیه از الیاف پشم شیشه‌‌‌ای یا الیاف تیشو برای تولید ایزوگام استفاده می‌ شود.

این الیاف معمولا در لایه‌ های بیرونی ایزوگام به کار می ‌رود و باعث پایداری بیشتر ایزوگام می شود و همچنین مانع از تا خوردن و شکستن ایزوگام می‌ شود.

الیاف تیشو وارداتی است و قیمت آن با نوسانات ارزی متغیر است. این محصول در طول سال دچار تغییر قیمت می ‌شود، همین موضوع بر روی قیمت ایزوگام در هنگام خرید ایزوگام، تاثیر می‌ گذارد.

3- شرایط جوی

آب و هوای محل زندگی، بر میزان هزینه و خرید ایزوگام تاثیر بسزایی دارد.

در مکان‌ ها و شهر هایی که بارش برف و باران زیاد است باید سقف آپارتمان‌ ها و منازل از ایزوگام با کیفیت‌ تری برخوردار باشد. برای مثال ایزوگام‌ هایی که با مواد قیری مرغوب و الیاف دو لایه ساخته شده اند و در مناطق سرد سیر استفاده می شوند، موجب می ‌شود که بر روی قیمت ایزوگام تاثیر بگذارد و نسبت به مناطق گرمسیری بیشتر باشد.

برای تولید ایزوگام با توجه به شرایط آب و هوایی سرد، برخی از فاکتور های فیزیکی مانند طول ایزوگام، ضخامت آن به کار رفته شده در آن متغیر است. به طور معمول ایزوگام ‌های مناطق سردسیر نسبت به سایر ایزوگام ‌ها، دارای طول عمر بالاتری هستند.

رابطه ای بین قیمت ایزوگام و کیفیت آن هست؟

در پاسخ به این سوال که رابطه ای بین قیمت ایزوگام و کیفیت آن هست؟ باید بگوییک بله قطعا!. احتمالا در هنگام خرید ایزوگام با قیمت های متنوعی رو به رو شوید، این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت کیفیت است. برخی برند ها مانند شرکت پشم شیشه ایران، با استفاده از مواد اولیه مرغوب تر، به کارگیری استاندارد ها، استفاده از تکنولوژی روز در ساخت مواد و … کیفیت بالاتری از ایزوگام را ارائه می دهند، بنابر این قیمت آن ها هم به تبع از ایزوگام های بی نام و نشان و ارزان، پایین تر است. پس همانگونه که مشاهده کردید بین قیمت ایزوگام و کیفیت آن رابطه است. و هر چقدر کیفیت بالاتر باشد قیمت نیز افزایش خواهد یافت.

اگر ایزوگام در قسمت پی و پایه ساختمان استفاده شود، لازم نیست ویژگی خاصی داشته باشد و از ایزوگام های ساده هم می توان استفاده کرد. اما برای عایق کاری و ایزوله کردن مکان هایی که احتمال بارش برف و باران در آن ها زیاد است، باید از ایزوگام های مناسب تر و ایزوگام هایی که پوشش فویلی آلومینیومی دارند استفاده کرد. واضح است که فویل دار و یا ساده بودن ایزوگام بر روی قیمت ایزوگام در هنگام خرید ایزوگام تاثیرگذار می باشد.

خرید ایزوگام مقرون به صرفه تر است یا روش های دیگر عایق بندی ؟

برای عایق کاری و آب بندی قسمت های مختلف ساختمان و یا محیط های مختلف، روش های گوناگونی وجود دارد.انتخاب متریال و نوع عایق کاری شما وابسطه به پارامتر های مختلفی است . این پارامتر ها شامل موارد زیر است :

 1. قیمت
 2. زمان مورد نیاز شما برای اجرا و اتمام عایق کاری
 3. محیط و مکانی که می خواهید عایق بندی را انجام دهید
 4. در دسترس بودن متریال مورد نیاز شما 
 5. نیاز یا عدم نیاز به نیروی متخصص برای اجرای عایق بندی

با توجه به نیاز و شرایط، شما می توانید یک یا چند انتخاب برای خرید ایزوگام و یا روش های دیگر عایق بندی داشته باشید.

استفاده از عایق های نانو دارای مزایایی هستند که در پایین به آن اشاره میکنیم:

 1. وزن کمتری به ساختمان و سقف پشت بام تحمیل میکند.
 2. در زمان اجرا دارای سرعت بیشتری است و در زمان صرفه جویی می شود.
 3. می توان آن را در تمام سطوح ( هموار و غیر هموار و … ) اجرا کرد.
 4. طول عمر آب بند های نانو بیشتر از طول عمر مفید ایزوگام است و تقریبا 30 سال برای شما کار میکند و این عمر باعث می شود برخی، عایق نانو را به خرید ایزوگام ترجیح دهند.
 5. دارای رنگ بندی مختلف است و می توانید متناسب با سازه و ساختمان خود ، رنگ مناسب را انتخاب کنید.
 6. ترمیم راحت تر و یک پارچه تر نسبت به ایزوگام 

      و …

ولی با این حال معایبی نیز دارد و این معایب شامل موارد زیر می باشد :

 1. در دسترس نبودن این عایق نسبت به ایزوگام
 2. نیروی ایزوگام کار بیشتری نسبت به عایق نانو کار وجود دارد.
 3. در صورت تازه بودن ، با بارش باران از بین می رود .

پارامتر بعدی قیمت ایزوگام در مقایسه با عایق نانو و دیگر روش ها است. قیمت ایزوگام با قیمت عایق رطوبتی نانو تفاوت چندانی ندارد و بسته به محیط و قسمتی از سازه که می خواهید عایق بندی را انجام  دهید ، متغییر است.برای اطلاع از قیمت و مقایسه این دو نوع عایق با مشاوران ما تماس بگیرید.

به طور خلاصه ، با در نظر گرفتن قیمت ایزوگام نسبت به سایر روش ها و در نظر گرفتن پارامتر های بالا ، می توان اقدام به خرید ایزوگام و یا انتخاب روش های دیگر کرد.

شرکت پشم شیشه ایران همیشه آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان می باشد ، کافی است با ما در تماس باشید.

قیمت ایزوگام در تهران

قیمت ایزوگام در تهران، همچون سایر شهر ها بستگی به عوامل مختلفی دارد. در بخش های قبل به این موارد اشاره کردیم. در این بخش نیز به عوامل موثر در قیمت ایزوگام در تهران می پردازیم.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت ایزوگام می توانیم این موارد را نام ببریم:

* نقش قیر بر قیمت ایزوگام

بیشترین مقدار مصرف در تولید و ساخت ایزوگام به نسبت سایر مواد اولیه را قیر دارد. انواع متوع قیر در بازار وجود دارد که از نظر قیمت و کیفیت با هم متفاوت هستند. بیشترین مصرف در ساخت ایزوگام را قیر60/70 پالایشگاهی و قیر دمیده دارد.

این که این محصول بیشترین تاثیر را بر روی قیمت ایزوگام دارد و تغییر قیمت آن، به صورت مستقیم بر روی قیمت ایزوگام موثر است.

 

* نوع ایزوگام

ایزوگام‌ ها بسته به انواع و با توجه به ضخامت، می ‌تواند 3 یا ⅗ یا 4 میلی‌ متر باشند و یا وزن ایزوگام می ‌تواند از 30 تا 45 کیلوگرم متغییر باشد. برحسب نوع قیر به کار رفته، که می ‌تواند قیر پالایشگاهی درجه یک و خوب باشد یا قیر دمیده و یا این که در تعداد لایه ‌های داخلی مانند دو لایه یا تک لایه یا سه لایه با یکدیگر متفاوت باشند. نابر این قیمت آن ها نیز متفاوت است.

اگر شرکت ارائه دهنده ایزوگام  با در اختیار قرار دادن بیمه نامه معتبر و ضمانت نامه کتبی به این عنوان که این شرکت خدمات پس از فروش ارائه می‌ کند، موجب افزایش قیمت ایزوگام می ‌شود.

 

* الیاف پلی استر:

یکی از مهم ‌ترین مواد اولیه مصرفی در ساخت و تولید ایزوگام، الیاف پلی استر است. این ماده همانند یک لایه در ایزوگام استفاده می شود، که این الیاف به همراه الیاف تیشو به عنوان لایه داخلی ایزوگام کاربرد دارد. برای نفوذ بیشتر قیر، الیاف پلی استر در داخل ایزوگام مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

الیاف پلی استر مانند محصولات دیگر در طول سال دچار تغییر قیمت می ‌شود و در فصل ‌هایی از سال باعث افزایش تولید و ساخت ایزوگام می ‌شود که به این ترتیب بر روی قیمت ایزوگام تاثیرگذار است.

قیمت ایزوگام ارزان

برخی از برند ها برای پوشش نیز های مشتری علاوه بر ارائه محصول با کیفیت سعی در مقرون به صرفه کردن محصول خود دارند. به عبارت دیگر شرکت های معتبری چون پشم شیشه ایران، با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و بازار، برای رفاه حال بیشتر خریداران محترم، اقدام به تولید ایزوگام با قیمت مناسب کرده اند. بنابر این برای استعلام قیمت ایزوگام ارزان می توانید با این مجموعه در ارتباط باشید.

یکی از مواردی که در خرید ایزوگام ارزان تاثیر دارد، این است که از چه طریقی و چگونه می توانید ایزوگام خریداری کنید و یا این که آن را از کجا تهیه می کنید و … از جمله مواردی هستند که بر قیمت ایزوگام تأثیر بسیاری دارند.

پیشنهاد می کنیم که هنگامی که اقدام به خرید ایزوگام می کنید، ایزوگام را به صورت عمده و یکجا خریداری نمایید، چرا که این کار باعث زمان صرفه جویی می شود و از هزینه های اضافی نیز جلوگیری می کند.

در زمینه خرید ایزوگام ها، شرکت های بسیاری در کشور فعالیت می کنند. شما عزیزان می توانید با کمی تحقیق و شناخت این شرکت ها از جکله شرکت پشم شیشه ایران، با توجه به تاریخچه و سابقه آن ها و همچنین کیفیت محصولات، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

قیمت ایزوگام درجه یک

شرکت پشم شیشه ایران با استفاده از قیر پالایشگاهی درجه یک اقدام به تولید ایزوگام درجه یک می نماید .

مصرف کنندگان به این دلیل که قیمت ایزوگام شرکت پشم شیشه ایران مناسب است، اقدام به خرید می نمایند.

شرکت پشم شیشه ایران با تمام مشخصات یک عایق با کیفیت و استاندارد و دوست‌دار محیط زیست تولید می‌ نماید و تمام تلاش تیم تولیدکننده و کارشناسان فنی و آزمایشگاه بر این است که این مزایا در تمام مراحل و برای سال‌ها حفظ شده و همچنان رضایت خاطر مصرف کننده در درجه اول اهمیت قرار بگیرد.

 

در هنگام سفارش خرید ایزوگام در هر نقطه از شهر تهران و یا کرج می‌توان از کارشناسان و همکاران فنی ایزوگام در زمینه نصب و مشاوره راهنمایی لازم را کسب کرد. با کارشناسان فروش شرکت پشم شیشه ایران در تماس باشید.

دفتر تهران

تلفن تماس :  ۲۲۰۷۵۵۲۲ ۰۲۱    –   ۲۲۳۵۶۵۹۵ ۰۲۱

موبایل و تلگرام :    ۳۸۹ ۰ ۱۳۸ ۰۹۱۲

دفتر کیش

تلفن تماس :   ۷ ۰۰۰ ۴۴۴۴ ۰۷۶

موبایل و تلگرام :   ۹۹ ۹۰ ۱۰۱ ۰۹۱۲

خرید ایزوگام

در پایان لازم به یادآوری است که در صورتی که جهت خرید یک ایزوگام مرغوب به دنبال یک مرکز عرضه و توزیع معتبر می‌باشید، حتما از مجموعه محصولات پشم شیشه ایران دیدن فرمایید. این مجموعه با عرضه و توزیع مستقیم  ایزوگام‌های تولید کنندگان پیشرو در تلاش است تا علاوه بر توزیع محصولات برخوردار از استانداردهای کیفی لازم، از نظر قیمتی نیز ایزوگام‌هایی بسیار خوش قیمت را به مشتریان تحویل دهد. پیشنهاد می‌کنیم در خرید از این مجموعه تردید نداشته و با اطمینان خاطری تمام از کیفیت و خوش قیمتی محصولات آن، سفارش خرید خود را ثبت نمایید! همچنین در صورت نیاز به هر گونه پرسشی، می‌توانید با کارشناسان بخش پشتیبانی تماس گرفته و کلیه نیازهای اطلاعاتی خود را رفع نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید ایزوگام

نکات مهم در هنگام خرید ایزوگام

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید برای کار و یا خانه و یا … ایزوگام خریداری نمایید یا دوست دارید در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید، مطالعه این بخش را به شما پیشنهاد می دهیم.

در زمان خرید ایزوگام باید در چند مرحله ایزوگام را بررسی کرد. انتخاب ایزوگام مرغوب و با کیفیت باعث افزایش طول عمر ساختمان و بنا می شود. بنابراین در هنگام خرید ایزوگام حتما باید نکاتی را رعایت کرد. نکاتی مثل:

* احساس بوی گازوئیل، روغن و یا بوی نامطبوع سوختگی در عایق، چه در هنگام خرید و چه در هنگام نصب آن نشان از کیفیت پایین است.

* سیاه شدن و چرب شدن دست در هنگام لمس عایق، پس از جدا کردن نایلون روکش آن نشانه کیفیت پایین است.

* رول عایق نباید بیش از حد سنگین باشد.

* سطح زبر و نامنظم بعد از جدا کردن لایه نایلون روکش عایق، قابل قبول نیست.

* دقت در انتخاب شرکت تولیدکننده ایزوگام مناسب و معتبر.

* چک کردن قبل از خرید ایزوگام که دارای هیچ گونه بریدگی نباشد.

* انتخاب ایزوگام بر اساس آب و هوای خاص و منطقه جغرافیایی. به عنوان مثال اگر در مناطق گرم و خشک قرار دارید، باید از ایزوگامی استفاده نمایید که به سرعت در برابر تابش مستقیم خورشید دچار از بین رفتنگی و پوسیدگی نشود.

دریافت مشاوره برای خرید ایزوگام

از آنجا که ایزوگام ها انواع محتلفی دارند و از سوی دیگر شرکت های بسیاری در حال تولید این محصول هستند، خرید ایزوگام برای کسانی که اطلاعات کافی ندارد به یک چالش تبدیل می شود. بنابراین دریافت مشاوره برای خرید ایزوگام را حتما برای کسانی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند توصیه می کنیم. کارشناسان بخش فروش شرکت پشم شیشه ایران آماده ارائه انواع خدمات مشاوره خرید و قیمت ایزوگام و فروش ایزوگام هستند و شما عزیزان می توانید با کارشناسان این مجموعه، از طریق راه های زیر در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی با مجموعه پشم شیشه ایران دفتر تهران:

آدرس :

تهران، شهرک غرب بلوار فرحزادی بالاتر از نیایش خ مطهری ساختمان میلاد طبقه ۵

تلفن تماس : 

۲۲۰۷۵۵۲۲ ۰۲۱    –   ۲۲۳۵۶۵۹۵ ۰۲۱        

موبایل و تلگرام :

۳۸۹ ۰ ۱۳۸ ۰۹۱۲

سخن پایانی:

در این مطلب سعی شد اطلاعاتی در رابطه با قیمت ایزوگام و نیز نکات هنگام خرید ایزوگام گفته شود تا شما عزیزان خریدی بهتر و مطمئن تر داشته باشید. از آنجا که با انتخاب یک ایزوگام با کیفیت، می توانید تا سال ها از تعمیر و یا خرید مجدد ایزوگام بی نیاز شوید، پس حتما در انتخاب آن وسواس به خرج دهید.

امیدواریم توانسته باشیم عوامل موثر در قیمت ایزوگام را مورد توجه تان قرار داده باشیم تا در هنگام خرید ایزوگام و یا بستن قرارداد پروژه های کاری ایزوگام، اقدامات لازم را انجام دهید و از اجرا و نصب ایزوگام خود رضایت داشته باشید.

سوالات متداول بهترین ایزوگام

رول عایق نباید بیش از حد سنگین باشد.

 سطح زبر و نامنظم بعد از جدا کردن لایه نایلون روکش عایق، قابل قبول نیست.

دقت در انتخاب شرکت تولیدکننده ایزوگام مناسب و معتبر.

 چک کردن قبل از خرید ایزوگام که دارای هیچ گونه بریدگی نباشد.

بسته به محل نصب ، قیمت این عایق می‌تواند در طیف مختلفی به مشتریان عرضه شود. به عنوان مثال، در آن دسته از مناطقی که در طول سال با میزان قابل توجهی بارش مواجه می‌باشند، بایستی یک نوعی از عایق که پاسخگوی این حجم از بارندگی باشد، مدنظر قرار گیرد!

سوالی ندارید؟
30
9
رفتن به نوار ابزار