مقدمه‌ای بر نصب ایزوگام

در این مقاله قصد داریم کلیه اطلاعات لازم در زمینه نصب ایزوگام را در اختیار شما قرار دهیم. با این حال بهتر است ابتدا مروری بر توسعه فناوری در حوزه عایق کاری داشته باشیم. همانطور که می‌دانید توسعه فناوری در تمام جنبه‌های زندگی بشر اثرگذار بوده است و حوزه عایق کاری ساختمان‌ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند! در گذشته با استفاده از قیرگونی و آسفالت، عایق کاری رطوبتی ساختما‌ن‌ها انجام می‌شد. اما امروزه شکل جدیدی از عایق‌های رطوبتی ظهور یافته است که علاوه بر رفع مشکلات مربوط به کثیف کاری محیط قیرگونی، از نظر عملکردی نیز بسیار بهتر از فرایندهای عایق‌کاری سنتی می‌باشند. در همین راستا، ایزوگام، یک عایق مدرن( عایقی متشکل از پلی استر و الیاف تیشو) است که جهت استحکام و مقاوم سازی ساختمان‌ها در برابر رطوبت و نم، نقش بسیار حائز اهمیتی دارد.

مجموعه پشم شیشه ایران در زمینه های عایق حرارتی و عایق رطوبتی و ایزوگام و همچنین انواع پشم شیشه نیز به صورت تخصصی فعالیت میکند؛ برای خواندن مطالب و همچنین ثبت سفارش روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

برخی از مهمترین حوزه‌هایی که استفاده از ایزوگام در آن‌ها بسیار رایج است به این شرح می‌باشد:

 • پشت بام
 • کف ساختمان
 • دیوارها
 • کف و دیوار استخرها

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از فرایند نصب ایزوگام، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

نصب ایزوگام - pashmeshishehiran.ir

در هنگام جابجایی عایق های رطوبتی ( ایزوگام)به موارد زیر توجه نمایید:

 1. رول ایزوگام همیشه به طور عمودی حمل شود.
 2. از پرتاب رولها هنگام تخلیه بار خوداری گردد
 3. هنگام حمل رول دقت نمایید که لبه عایق پاره نشود.

برای خواندن مطالب درمورد بهترین ایزوگام میتوانید:

نگهداری ایزوگام :

رولهای ایزوگام

بایستی در هوای خشک و در انبار سقف با حداقل دمای +۵ درجه سانتیگراد نگهداری گردند. زمان نگهداری عایق رطوبتی از تاریخ تولید نصب نبایستی بیشتر از ۶ ماه گردد. تولید کننده می تواند بر حسب نوع محصول زمان ذخیره سازی را به نحوی که کمتر از سه ماه و بیشتر از ۱۲ ماه نباشد به طوری که به طور اختصاصی روی تیکت اعلام نماید.هر ورلی بایستی بر اساس قاعده خود نگهداری گردد و  هیچ وقت دو رول را بر روی هم قرار ندهیم و بایستی جریان هوا بتواند از بین آن عبور نماید.و امکان نمونه برداری از هر بخش از انبار باشد.

نصب صحیح ایزوگام - پشم شیشه ای ایران

 نصب صحیح ایزوگام:

بخش مهمی از فرایند ایزولاسیون و عایق کاری، فرایند نصب ایزوگام می‌باشد. در نظر داشته باشید که در صورتی که فرایند نصب ایزوگام توسط متخصصین این حوزه صورت نگرفته و به درستی فرایند عایق‌کاری صورت نگیرد، طول عمر مفید ایزوگام کاهش یافته و خیلی زودتر از زمان قابل انتظار ، بهره وری و عملکرد خود را از دست خواهد داد! بر همین اساس، پیشنهاد می‌کنیم در فرایند نصب ایزوگام، حتما از خدمات متخصصین این حوزه بهره مند شوید. در ادامه، به مهمترین گام‌های مربوط فرایند نصب ایزوگام پرداخته می‌شود:

 • قبل از اینکه عایق کار ی انجام دهید سطوح بایستی تمیز و خشک باشند.
 • پس از تمیز کردن و آزادسازی فضای کار، بایستی پشت بام را از نظر وجود شکاف و ترک بررسی کرده و شکاف‌های موجود را با استفاده از سیمان یا خمیر ماستیک پر نمود. پس از خمیر کاری، لازم است که از خشک شدن خمیر اطمینان حاصل کرد.
 • برای افزایش قابلیت چسبندگی عایق قبل از نصب عایق با پرایمر و مشتقات قیری زود خشک شونده اندود گردند.
 • بایستی حتما به طرف آبروها شیب بندی گردند تا آب در سطح عایق جمع نشوند. شیب ۵ درصد توصیه می گردد.
 • سپس سطح کار با فاصله‌های عرضی 90 سانتی متری علامت گذاری می‌شوند.
 • پس از حرارت دادن عایق با مشعل، عایق مورد نظر را با فشار دست یا پا به دو طرف سطح علامت گذاری شده کشیده و عایق را صاف می‌کنیم، به طوری که اطمینان یابیم که هیچ گونه هواگرفتگی در داخل عایق رخ نداده و عایق کاملا به سطح مورد نظر چسبیده است.
 • گام آخر در فرایند عایق کاری ایزوگام، جوشکاری همپوشانی عایق‌های نصب شده می‌باشد که بایستی با شعله کم و دقت زیاد انجام شود. لازم به ذکر است که این گام با کمک کمچه انجام می‌شود.
 • برای نصب صحیح ایزوگام عایق طوبتی نبایستی در دمای محیط کمتر از ۵+ درجه و بیشتر از ۴۰ درجه سانتیگراد باشند.
 • هیچ گاه رولهای ایزوگام را در هوای بارانی و برفی باز ننمایید.

وسایل نصب صحیح ایزوگام عایق :

وسایل مورد نیاز :  گاز مایع ( کپسول ) -شعله پخش کن استاندارد- کمچه و ماله بندکنی – تیغ موکت بری-فندک-دستکش برزنتی- تیغه لاستیکی دسته‏ دار

مواد کمک نصب ایزوگام :پرایمرها و مشتقات قیری سازگار با مشخصات عایق رطوبتی پیش ساخته

نحوه باز کردن رول ایزوگام :

برچسب رول را با تیغ موکت بری ببرید .تا ابتدای عایق آزاد گردد.بعد از آن فیلم پلاستیکی را جدا نمایید .بعد از این مرحله رول ایزوگام آماده نصب می باشد.نصب عایق رطوبتی همواره با فیلم پلاستیکی به ضخامت حداکثر یک دهم که چسبندگی عایق را کاهش ندهد بلا مانع می باشد.

آماده سازی سطح :

سطوح را کامل قبل از ایزوگام تمیز و خشک نمایید و سپس با پرایمر یا مشتقات قیری طبق مراحل زیر آغشته نمایید:

 1. اگر سطح کار آسفالت باشد به ازای هر متر مربع حداقل ۳۰۰ گرم مشتق قیری رقیق شده در آب روی سطح بپاشید.
 2. اگر سطح سیمان باشد به ازای هر متر مریع سطح حداقل ۲۸۰gr مشتق قیری محلول در حلال نفتی روی سطح بپاشید.
 3. اگر سطح موزائیک باشد ابتدا با سیمان و دوغاب سیمانی کاملا صاف نمایید و بعد از ان مشتق قیری محلول در حلال نفتی را روی سطح مشتقگیری بپوشانید.

شرایط مورد نیاز برای نصب ایزوگام

قبل از ایزوگام کردن لازم است نکات مهمی را در نظر بگیرید که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • در صورت وجود برآمدگی و عدم هم ترازی سطح، لازم است که پیش از ایزوگام کردن این سطوح را مسطح و تراز نمود.
 • در صورت پیش بینی وقوع بارش برف و باران، فرایند عایق کاری ایزوگام نبایستی صورت بگیرد.
 • همچنین، در دمای پایین( معمولا دمای کمتر از 5 درجه سانتیگراد) ، به دلیل عدم شکل گیری خوب لایه‌های عایق و کاهش خاصیت الاستیکی عایق ، نصب ایزوگام پیشنهاد نمی‌شود.
 • پیش از نصب ایزوگام، پاک کردن سطح هدف از هر گونه آلودگی و گرد و غبار حائز اهمیت می‌باشد.

بهترین مکان برای نصب ایزوگام، مکان‌های قیرکاری شده می‌باشد. چرا که قیر درون ایزوگام با قیر سطح زیرین خود یکی شده و کیفیت عایق کاری ایزوگام را بهبود می‌بخشد.

نکته های نصب ایزوگام :

 • بایستی پرایمر و مشتقات قیری پاشیده شده روی سطوح حداکثر ۲۴ ساعت خشک گردد بنابراین از نصب عایق قبل از خشک شدن پرایمر جلوگیری نمایید.
 • سطح کار تماما یکنواخت نمایید اگر روی سطح برامدگی های نظیر انتهای میلگرد یا سرستون باشد آنرا کوتاه نمایید تا سطح کاملا تراز گردد.
 • می توان از جارو یا تیغه پلاستیکی  برای پرایمر استفاده نمایید.
 • گوشه ها و دور تا دور سطوح که زاویه ۹۰ درجه دارند را با سیمان ماهیچه کشی گردد طوری که عایق روی زوایای ۹۰ درجه نصب نگردد.

اهمیت نصب ایزوگام

وقتی صحبت از ضد آب کردن ساختمان و نصب ایزوگام سخن به میان می آید، ممکن است کاری غیر ضروری و ناچیز به نظر برسد!  اما گزارش‌ها نشان داده‌اند که ایزوگام تنها 1 درصد از هزینه ساخت ساختمان را تشکیل می‌دهد، اما اگر نادیده گرفته شود، می تواند تا 90 درصد از هزینه خسارات ناشی از نشتی را به ساختمان تحمیل نماید! به عبارتی، ضد آب کردن ساختمان و تاسیسات، امری ضروری است. قسمت‌های داخلی ساختمان از پشت بام تا زیرزمین بایستی خشک نگه داشته شوند! چرا که نفوذ آب می‌تواند منجر به آسیب‌هایی مانند هجوم حشرات، کپک زدن، بروز بیماری و در بدترین حالت فرسودگی و از بین رفتن ساختمان شود. بنابراین عایق کاری ساختمان و نصب ایزوگام قبل از تکمیل سازه، امری حیاتی می‌باشد.

در هنگام باران های موسمی همه ما با مشکل نشت آب از سقف یا مسدود شدن آب در تراس که منجر به نشت می شود، مواجه می‌شویم. برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی،  استفاده از خدمات مربوط به نصب ایزوگام ضرورت می‌یابد. ایزوگام، یک عایق رطوبتی است که نفوذ رطوبت به ساختمان جلوگیری کرده و به کاهش رطوبت داخل خانه کمک شایانی می‌کند. با استفاده از خدمات نصب ایزوگام می‌توانید از از وسایل داخل خانه خود در برابر آسیب‌های ناشی از رطوبت یا قرار گرفتن در معرض آب محافظت کنید.

شیب بندی هنگام نصب ایزوگام :

سطوحی که آبروهای آن در وسط یا سطوحی که آبروهای در چهار گوشه  قرار دارند باید تقسیم بندی شوند و آماده نصب گردند.در سایر موارد تقسیم بندی سطح به گونه ای باید طوری انجام گردد که از تجمع آن جلوگیری گردد.

مراحل نصب ایزوگام :

اشیا فلزی مثل کولر،منبع انبساط ،چهار پایه ای فلزی آزاد روی سطح و منبع های ذخیره آب بدون صدمه زدن از سطح کار جلوگیری نمایید.

رول های عایق رطوبتی را آماده کنید.

مشعل را روشن نمایید و شعله را تنظیم نمایید و حرارت دهید به طوری که هم عایق هم پرایمر و هم قشر روی عایق به حالت مذاب در آیند.حداقل شعله نسبت به سطح کار بایستی ۴۵ درجه باشد با حرکت دادت رول به وسیله پا یا دست یا وسایل دیگر دو قشر مذاب با یکدیگر عایق را روی سطح کار محکم بچسبانید.

لبه ها و انتهای عایق را مجددا حرارت دهید تا قشر قیری عایق مذاب و روی سطح کار بچسبد.

با استفاده از ماله انتهای رول را به سطح کار جوش نمایید. به جای شعله گیری روی عایق ماله را گرم کنید برای گرم کردن ماله شدت شعله را تنظیم کنید.

در نصب رول بعدی حداقل ۵cm همپوشانی در طول عایق وجود داشته باشد.

همپوشانی عایق بایستی جوشکاری گردند به طوری که سطح بین دو عایق کاملا صاف و یکنواخت شود.

اگر سطح کار با ایزوگام بیش از یک روز کاری انجام شود سطح کار بایستی برای ادامه نصب عایق خشک و تمیز باشد.

برای آبروها, کانالها, لوله‏ ها باید کلیه اشیا جدا شده از سطح کار مجددا توسط نصاب نصب و سالم تحویل کارفرما شود.

نصب ایزوگام روی دیوار

نصب ایزوگام بر روی دیوار به دلیل عمودی بودن سطح آن از دشواری‌های بیشتری نسبت به نصب آن بر روی پشت بام برخوردار است. و به همین دلیل استفاده از خدمات متخصصین نصب در این حوزه از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می‌باشد. لازم به ذکر است که ایزوگام‌های پلیمری بهترین ایزوگام‌های بازار برای عایق کاری دیوار بوده و در انواعی از مدل‌ها و طرح‌‎های مختلف در بازار یافت می‌شوند. ایزوگام‌های پلیمری را می‌توان به دو صورت ایزوگام تک لایه و دو لایه خریداری کرد. در صورت نیاز به عایق‌کاری دیوارهای بیرونی ساختمان ، بهتر است از ایزوگام‌های پلیمری دو لایه استفاده شود. چرا که ایزوگام‌های دو لایه نسبت به ایزوگام‌های تک لایه علاوه بر جلوگیری از نفوذ رطوبت، از مقاومت بالایی در برابر اشعه ماورابنفش و نور خورشید نیز برخوردار می‌باشند. اما در صورتی که عایق کاری دیوارهای داخل ساختمان مدنظر است، استفاده از ایزوگام‌های پلیمری تک لایه نیز کفاف خواهد داد! و نیازی نیست در این زمینه خیلی هزینه نمایید!

لازم به ذکر است که فرایند نصب ایزوگام برای دیوار با استفاده از سه متد زیر صورت می‌گیرد:

 • با داربست
 • با طناب
 • با دستگاه

در ادامه به طور مشروح به روش‌های نصب ایزوگام با استفاده از داربست، طناب و دستگاه پرداخته می‌شود. با ما همراه باشید.

نصب ایزوگام با استفاده از داربست

در شرایطی که ارتفاع دیوار بیش از 3 متر باشد، به منظور ایجاد ایمنی لازم، از تخته و داربست استفاده به عمل می‌آید. در این فرایند، نصب ایزوگام بر روی دیوار از بالا به پایین صورت می‌گیرد و پس از اتمام رول اول، رول دوم بر روی رول اول، عایق کاری می‌شود تا سطح دیوار به خوبی پوشیده شده و از هر گونه رطوبت مصون بماند. نکته مهمی که در نصب ایزوگام با استفاده از داربست باید مدنظر قرار دهید این است که توجه و تمرکز نصاب بسیار مهم می‌باشد. زیرا در صورت هر گونه سرگیجگی، وقوع حادثه دور از انتظار نخواهد بود! به طور کلی، در نظر گرفتن نکات زیر به هنگام نصب ایزوگام بر روی دیوار با استفاده از داربست حیاتی می‌باشد:

 • اطمینان از ایمن بودن داربست‌ها
 • عدم به کارگیری افراد دارای عدم تعادل

نصب ایزوگام بر روی دیوار با استفاده از طناب

یکی از دیگر روش‌های نصب ایزوگام بر روی دیوار، استفاده از طناب می‌باشد. استفاده از این روش نیازمند بکارگیری نصاب‌های خبره و حرفه‌ای می‌باشد. در این حالت، نصب ایزوگام بر روی دیوار هم به صورت از بالا به پایین و هم از پایین به بالا صورت می‌گیرد. در این روش، نصاب با بستن طناب به دور کمر خود، امنیت خود را حفظ کرده و به عایق‌کاری دیوار می‌پردازد. از مهم‌ترین مزایای عایق‌کاری دیوار با استفاده از طناب می‌توان به مقرون به صرفه بودن و هزینه پایین آن نسبت به نصب ایزوگام با استفاده از داربست اشاره کرد.

نصب ایزوگام بر روی دیوار با استفاده از دستگاه

علاوه بر داربست و طناب، با استفاده از دستگاه نیز می‌توان به عایق‌کاری دیوارهای ساختمان پرداخت. در این روش، به منظور نصب ایزوگام بایستی دو عدد ریل در پایین و بالای دیوار نصب شده و سپس با استفاده از دو کابل متصل به ریل‌ها، دستگاه را به دیوار چسبانید. ساختار این دستگاه متشکل از پنج موتور بوده و با حرکت عمودی بر روی دیوار و حمل مشعل و رول ایزوگام، به طور مستمر ایزوگام را حرارت داده و به دیوار می‌چسباند. در این حالت دستگاه پس از اتمام عایق کاری یک ردیف از دیوار، جا به جا شده ( به  اندازه عرض یک رول ایزوگام) و ردیف بعدی دیوار را عایق‌کاری می‌کند.

نصب ایزوگام استخر

عایق کاری استخر بایستی طوری انجام گردد که استخر بعد از انجام ایزولاسیون دچار نشتی یا کم شدن اب نگردد.
 

نحوه نصب ایزوگام استخر :

 1. سازه استخر قبل از اجرای ایزوگام

سازه استخر مهم ترین بخش استخر می باشد که بایستی به صورت حرفه ای طراحی و ساخته بشود . به طوری که بعد از دیوار چینی و سیمانکاری ، سازه دچار نشست و ترک خوردن نگردد.به همین علت زیرسازی در امر عایق کاری بسیار پر اهمیت می باشد.

مهندسین سازه استخر از آمارتور بندی و بتن ریزی جهت احداث استخر بهره می برند که اصولی ترین روش ساخت بنای استخر می باشد.

بعد از بتن ریزی و خشک شدن کامل آن وارد مرحله عایق کاری و ایزولاسیون می گردد.

اجرای قیرگونی

این عایق پوششی بر پایه قیر خالص ۶۰*۷۰ و گونی درجه یک می باشد.

به صورت ۲ لا ضربدری لایه های مقاومی در برابر نفوذ آب و رطوبت ایجاد می نماید و بهترین نوع عایق رطوبتی جهت ایزولاسیون استخر می گردد.

قیرگونی در برابر هر گونه ترک خوردن ناشی از گرم و سرد شدن مکرر مقاوم می باشد.از دیگر ویژگی های این عایق رطوبتی ضخامت زیاد آن می باشد .

عایق کاری استخر

نصب ایزوگام در سرویس بهداشتی

عایق کاری مکان های مانند سرویس بهداشتی و حمام که احتمال ریزش و تجمع آب در کف آن بسیار زیاد است ضروری می باشد . که معمولا برای عایق کاری از قیرگونی به دلیل چسبندگی و ضخامت زیاد آن استفاده می شود.

اما به دلیل اینکه قیمت ایزوگام از قیرگونی پایین تر می باشد .عایق کاری به وسیله ایزوگام برای سرویس را ترجیح می دهند.

ایزوگام سرویس بهداشتی :

 •  بعد از سیمانکاری کف توسط بنا و خشک شدن کامل آن اقدام به برش اضافه لوله فاضلاب با فرز و هم سطح کردن آن با کف نمایید. توجه داشته باشید برای برش لوله فاضلاب نبایستی از چراغ ایزوگام و حرارت دادن استفاده کنید.
 • توجه: اشتباه رایج توسط اغلب ایزوگام کاران این است که لوله تعبیه شده برای توالت فرنگی را نیز برش می‌زنند و بعد از سرامیک کاری و بالا آمدن ارتفاع کف سرویس هنگام کار گذاشتن توالت فرنگی توسط نصاب عمل اتصال به خوبی انجام نمی‌شود. پس تنها لوله‌ای که عایق کار نباید آن را برش دهد لوله ۱۲ سانتی متری توالت فرنگی می‌باشد.
 •  
 • بعد از این مرحله اقدام به برش و نصب ایزوگام در اندازه‌های کوچک برای داخل لوله‌های تخلیه فاضلاب نمایید.یک تکه ۵۰ ×۵۰ ایزوگام روی هر کف شور به دلیل اهمیت آن نصب نمایید
 • بعد از طی مراحل بالا اقدام به باز کردن رول ایزوگام در اندازه‌های بزرگ کرده و فقط هنگام نصب زوایای ۹۰ درجه دقت فراوانی کند همچنین در بحث جوشکاری بندهای ایزوگام با احتیاط عمل کند.

برای استعلام قیمت ایزوگام و مشاوره با کارشناسان شرکت پشم شیشه ایران با ما تماس بگیرید.

نصب ایزوگام در ارتفاع

امروزه اکثر خانه ها تبدیل به آپارتمان شدند که ارتفاع بیشتری نسبت به خانه های ویلایی و 2 طبقه دارند.

ایزوگام کاری در ارتفاع دارای خطرات احتمالی بیشتری است و لازمه انجام آن، داشتن تجربه ی بالا در نصب و اجرای آن می باشد.

برای نصب ایزوگام در ارتفاع روش های مختلفی قابل اجرا است از جمله این روش ها می توان به اجرا با داربست و اجرا با استفاده از طناب اشاره کرد.

مجموعه پشم شیشه ایران متشکل از ایزوگام کار های حرفه ای است که می توانند نیاز شما به اجرا و نصب ایزوگام در ارتفاع را براورده کند. کافی است با پشم شیشه ایران تماس بگیرید.

نصب ایزوگام در تهران

ساختمان های اجرا شده در تهران نیز از قاعده ی نصب ایزوگام مستثنی نیستند. شرایط جوی حاکم در تهران باعث شده که ساختمان های اجرا شده در این شهر نیز مجبور به اجرا و نصب ایزوگام بر روی بام و دیوار های مورد نیاز شوند.

علاوه بر بحث بارش های جوی نیز، همواره برخی از بخش های ساختمان مثل سرویس بهداشتی نیاز به اجرا و نصب ایزوگام دارد زیرا در هر صورت با رطوبت مستقیم و یا غیر مستقیم در  تماس هستند.

برای نصب ایزوگام در تهران ، پشم شیشه ایران میتواند پروسه اجرای ایزوگام شما را انجام دهد. پشم شیشه ایران دارای تجربه بالا در تامین و اجرای ایزوگام در ایران میباشد؛ کافی است با ما در تماس باشید. 

در مناطقی مثل شمال ایران به دلیل بارش مورب گونه بر بام ،بعضی از دیوارها را علاوه بر ایزوگام قیرگونی نیز می نمایند.

به دلیل ارتفاع زیاد در برخی از ساختمان ها از دستگاه نصب ایزوگام بدنه استفاده می کندد.

چگونگی استفاده از دستگاه نصب ایزوگام بدنه

ابتدا سرتاسر دیوار مورد نظر را ابتدا سیمان کاری می نماییم  و به منظور بهتر چسبیدن ایزوگام کل سطح مورد نظر قیر اندود می گردد و در مرحله بعد داربست نصب کنیم که لازمه کار با دستگاه هم همین قسمت است.

رول‎های ایزوگام را به اندازه مناسب بریده و از بالا می‌چسبانید که برای بهتر چسبیدن کاراندازه ۵ متر استاندارد است.

همچنین پس از اتصال تمام نوارها، دو نفر روی داربست‌ها حرکت کرده و تخته‌ مخصوص را با خود جابه‌جا می‎کنند و پشت هر یک از نوارها را حرارت داده و سپس می‌چسبانند.

دستگاه نصب ایزوگام بدون نیاز به داربست نیز ایزوگام را نصب می نماید و مدل کار کرد دستگاه بدین صورت می باشد که دو ریل بلند برای دستگاه در پایین و بالای دیوار به وسیله پیچ و روپلاک نصب می گردد و دو کابل که به این ریل ها نصب شده دستگاه را به دیوار می چسباند. پنج موتور و یک مجموعه حرکت عمودی دستگاه را از پایین به سمت بالا تامین می نماید.

دستگاه رول ایزوگام را با خود حمل می نماید و دارای یک مشعل گردان می باشد و به طور پیوسته ایزوگام را حرارت می دهد و به دیوار می چسباند و پس از تمام شدن یک ردیف دستگاه به اندازه عرض ایزوگام جابه جا می شود و مجددا کار چسباندن ردیف دیگر را شروع می نماید.

تعداد پرسنل نصب ایزوگام

اجرای ایزوگام پشت بام یکی از مهمترین بخش های منزل مسکونی و آپارتمان ها است.

برای نصب ایزوگام نیازمند تعداد مشخصی ایزوگام کار حرفه ای و با تجربه و متخصص می باشد

در بسیاری از موارد دیده شده است که برای   400 متر عایق کاری تنها یک ایزوگام کار مشغول به نصب است که از لحاظ اصول عایق کاری و ایزولاسیون مطابق با استاندارد های نصب ایزوگام نیست .

تعداد ایزوگام کار برای ۱۰۰ متر پشت بام

برای اجرایی ایزوگام پشت بام برای حداقل ۱۰۰ متر مربع ۳ نیرو مورد نیاز است :

 1.  کارگر حمل رولهای ایزوگام
 2. استاد کار ماهر جهت عایق کاری و نظارت بر حسن اجرای وظایف کارگر نصاب ایزوگام
 3. کارگر نصاب ایزوگام جهت داغ کردن و چسباندن عایق رطوبتی

تلاش ما ارائه بهترین خدمت و انجام کار به بهترین شکل است.  تولیدات شرکت پشم شیشه ایران از  استاندارد های  معتبر استفاده می کنند و به همین جهت کیفیت کار خود را تضمین می کنند.

قیمت نصب ایزوگام

میزان تخصص افراد نصاب نیز می‌تواند نقش قابل توجهی بر قیمت نصب ایزوگام اعمال کند. البته قیمت بالا همواره دلیل بر تخصص و مهارت نصاب نمی‌باشد! بر همین اساس پیشنهاد می‌کنیم جهت نصب ایزوگام، حتما خدمات آن دسته از متخصصینی که سایر کاربران در استفاده از خدمات آن‌ها دارای تجربه مثبت می‌باشند را مدنظر قرار دهید! در صورت نیاز به کسب اطلاع از قیمت نصب ایزوگام، پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین مجموعه پشم شیشه ایران تماس بگیرید.

قیمت ایزوگام با نصب

یکی از مهمترین عوامل موثر در قیمت ایزوگام با نصب، برند و نام تجاری ایزوگام می‌باشد. به طور حتم محصولات تولیدکنندگان شناخته شده و معتبر نسبت به برندهای ناشناخته از طیف قیمتی مختلفی برخوردار می‌باشد. همچنین، قیمت ایزوگام، بسته به منطقه مورد تقاضا از طیف مختلفی برخوردار می‌باشد. به عنوان مثال در مناطق شمالی کشور به علت شدت بارندگی،  تقاضا برای عایق کاری و نصب ایزوگام بالاتر از مناطق جنوبی است و بدیهی است که در این مناطق قیمت ایزوگام با نصب از طیف قیمتی بالاتری برخوردار باشد. از دیگر عوامل موثر بر قیمت ایزوگام با نصب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از نشان استاندارد
 • حسن شهرت تولید کننده
 • موقعیت فصلی
 • دارا بودن فویل آلومینیومی

در پایان لازم به یادآوری است که در صورت نیاز به خرید و همچنین استفاده از خدمات نصب ایزوگام، می‌توانید با متخصصین مجموعه پشم شیشه ایران تماس بگیرید. این مجموعه از جمله مراکز شناخته شده در نصب ایزوگام است که به دلیل بهره‌مندی از خبرگان و متخصصین این حوزه و انجام فرایند نصب ایزوگام با بهترین کیفیت، توانسته است خوشنامی و اعتبار قابل توجهی در میان مشتریان برای خود دست و پا نماید. بخش پشتیبانی این مجموعه نیز به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به کاربران می‌باشد. و در صورت مواجه شدن با هر گونه چالشی در زمینه نحوه استفاده از خدمات نصب ایزوگام، می‌توانید با کارشناسان این بخش تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول بهترین ایزوگام

برای نصب ایزوگام در تهران ، پشم شیشه ایران میتواند پروسه اجرای ایزوگام شما را انجام دهد. پشم شیشه ایران دارای تجربه بالا در تامین و اجرای ایزوگام در ایران میباشد؛ کافی است با ما در تماس باشید. 

ایزوگام، یک عایق رطوبتی است که نفوذ رطوبت به ساختمان جلوگیری کرده و به کاهش رطوبت داخل خانه کمک شایانی می‌کند. با استفاده از خدمات نصب ایزوگام می‌توانید از از وسایل داخل خانه خود در برابر آسیب‌های ناشی از رطوبت یا قرار گرفتن در معرض آب محافظت کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
آموزش عالی در مورد نصب ایزوگام بدنه
Author Rating
51star1star1star1star1star