ایزوگام (عایق رطوبتی )بعد از افزایش قیمت قیر در دهه ۷۰ و کمرنگ شدن روش  سنتی عایق کاری مثل قیرگونی و آسفالت که وابستگی مستقیم به قیر خالص دارند وارد عرصه صنعت عایق کاری شد.تفاوت شرکت های تولید کننده ایزوگام در زمینه وزن و ضخامت ایزوگام تولیدی است .اگر ایزوگام های تولید شده دارای ۲ لایه تیشو و پلی استر همراه با قیر ۶۰*۷۰ و یک لایه آلومینیوم  ترکیب گردد . به شرطی که دارای وزن و ضخامت استانداری باشد بر خلاف تصور عموم مردم دارای استقامت زیادی می باشد.به طوری که بعد از نصب ایزوگام روی پشت و بام در برار رفت و آمد معمولی مقاوم است .و کارایی بسیار زیادی نسبت به آسفالت دارد .در این مقاله سعی داریم فاکتورهای مهم برای تشخیص ایزوگام مرغوب است.

ضخامت ایزوگام (عایق رطوبتی)

ایزوگام

ضخامت ایزوگام (عایق رطوبتی) به عوامل زیر بستگی دارد:

  • کیفیت تیشو 
  • پلی استر 
  • فویل آلومینیوم 
  • قیر 

اگر ایزوگام با قیر مناسب و تیشوی مرغوبی تولید شده باشد ولی ضخامت فویل آن کم باشد. محصول تولید شده استاندارد نیست و مناسب عایق کاری بام نمی باشد.اگر ضخامت ایزوگام که خریداری کرده اید را اندازه گیری نمایید حتما بایستی ۴ میلیمتر باشد . اگر ضخامت ایزوگام کم باشد از کیفیت آن کم می شود و این ایزوگام دوام پایینی دارد و استاندارد نیست .

وزن یک رول ایزوگام 

اگر ایزوگام به صورت استاندارد تولید شود وزن تقریبی در حدود ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم دارد. وزن رول ایزوگام نبایستی از ۴۰ کلیوگرم کمتر باشد .در برخی از شرکتهای تولید ایزوگام برای بالا بردن وزن ایزوگام به جای قیر از پورهای مخصوصی استفاده می کنند .

 

استفاده از ایزوگام پشم شیشه ایران

ایزوگام های تولید شده در شرکت پشم شیشه ایران دارای نشان استاندارد است . و مشتریان به راحتی می توانند با مطالعه برچشب نصب شده بر روی ایزوگام از وزن و ضخامت ایزوگام اطمینان حاصل نمایند .و بایستی توجه نمایید که از خرید ایزوگام نامرغوب که دارای نشان اسناندارد نیست اجتناب نمایید.

 

ایزوگام شرکت  پشم شیشه ایران

جهت خرید ایزوگام در وزن و ضخامت استاندارد با کارشناسان ما تماس بگیرید .

Summary
Review Date
Reviewed Item
وزن و ضخامت ایزوگام استاندارد در شرکت پشم شیشه ایران
Author Rating
51star1star1star1star1star