عایق کاری استخر بایستی طوری انجام گردد که استخر بعد از انجام ایزولاسیون دچار نشتی یا کم شدن اب نگردد.
 

نحوه عایق کاری استخر :

  1. سازه استخر قبل از اجرای ایزوگام

سازه استخر مهم ترین بخش استخر می باشد که بایستی به صورت حرفه ای طراحی و ساخته بشود . به طوری که بعد از دیوار چینی و سیمانکاری ، سازه دچار نشست و ترک خوردن نگردد.به همین علت زیرسازی در امر عایق کاری بسیار پر اهمیت می باشد.

مهندسین سازه استخر از آمارتور بندی و بتن ریزی جهت احداث استخر بهره می برند که اصولی ترین روش ساخت بنای استخر می باشد.

بعد از بتن ریزی و خشک شدن کامل آن وارد مرحله عایق کاری و ایزولاسیون می گردد.

اجرای قیرگونی

این عایق پوششی بر پایه قیر خالص ۶۰*۷۰ و گونی درجه یک می باشد.

به صورت ۲ لا ضربدری لایه های مقاومی در برابر نفوذ آب و رطوبت ایجاد می نماید و بهترین نوع عایق رطوبتی جهت ایزولاسیون استخر می گردد.

قیرگونی در برابر هر گونه ترک خوردن ناشی از گرم و سرد شدن مکرر مقاوم می باشد.از دیگر ویژگی های این عایق رطوبتی ضخامت زیاد آن می باشد .

عایق کاری استخر

نصب ایزوگام

ساختار ایزوگام اصولا برای عایق کاری محیط های که اب جاری با فشار کم جریان دارد مناسب می باشد.

استفاده از ایزوگام جهت عایق کاری داخل استخر به دلیل فشار هیدرو استاتیکی توسط آب و احتمال کنده شدن وجود دارد مناسب نیست . مگر اینکه قبل از نصب ایزوگام از قیر به عنوان ماده تکمیلی جهت چسبندگی استفاده گردد.

استخر هایی که پایین از سطح زمین قرار دارند به دلیل فشار ناشی از آب های زیر سطحی احتمال نفوذ آب و رطوبت از بیرون دیواره استخر به داخل و ترک خوردن آن وجود دارد که با نصب ایزوگام به بدنه بیرونی تا حد زیادی جلوگیری می نماییم.

 

با توجه به هزینه اولیه نصب ایزوگام و هزینه ثانوی جداسازی ایزوگام و هزینه عایق کاری مجدد استخر با قیر درجه۱ به راحتی میتوان نتیجه بگیریم  که نصب ایزوگام به هیچ عنوان روش عایق کاری اقتصادی جهت آب بندی استخر نمی باشد و حتما باید ۲لایه یا در صورت امکان از ۳لایه قیرگونی جهت عایق کاری استخر استفاده گردد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
بهترین تولید کننده عایق رطوبتی
Author Rating
51star1star1star1star1star